PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34678}
7,1 176
ocen
7,1 10 1 176
W piątą stronę świata
powrót do forum serialu W piątą stronę świata

!!!rewelacja!!!

ocenił(a) serial na 10

obejrzałem dzisiaj II odcinek tego serialu na TVPolonia i jestem w szoku, serial przypomniał mi lata młodzieńcze i wogole obraz jest tak nakręcony że przywołuje fantastycznie nastrój tamtych chwil, zafascynował mnie ten serial, i chyba sięgne po powieści Adama Bahdaja, "Telemach w dzinsach" i "Gdzie twój dom, Telemachu" na podstawie których powstał ten serial. Kiedyś czytałem jedną powieść Bahdaja "Do przerwy 0:1" i była wspaniała, dobra idę szukać książek:))

ocenił(a) serial na 7
virus_777

zgadzam sie w 100% Bahdaj ma super ksiazki..kiedy czytasz zawsze włącza Ci sie taka wyobraźnia..i jeszcze śmiesznie ze filmy wyprodukowali na podstawie książek..świetny pisarz..szkoda ze mało jest takich polskich pisarzy dla młodzieży..

virus_777

o! ktoś, kto go dobrze pamięta! :) to ja mam pytanie dot. osoby, która w filmie prawdopodobnie gra Maćka- to pytanie trapi mnie od wieeelu lat ;)
opis filmu jest skąpy i nie rozwiewa moich wątpliwości. dlatego pytam:
czy w filmowy Maciek podróżuje po Polsce w poszukiwaniu któregoś z rodziców? (z opisu wynikałoby, ze już tylko tatę może szukać)

aktora kojarzę już tylko z wyglądu, ale nie jest on identyczny jak chłopiec z plakatu tego filmu, więc mam obawy. z mojego małego śledztwa wynika, że jest to ta sama postać, która zagrała w filmie "Skarga" w reż. Wójcika postać młodego chłopca. było mi dane widzieć jedynie urywek tego ostatniego filmu, więc nawet nie mam pewności, że to Rafał Zwierz, a internet okazuje się nie być w tym temacie skarbnicą wiedzy, niestety.

oświećcie, proszę! :)

piranna

Maciek podróżuje szukając ojca. Na plakacie to nie jest Maciek, tylko gość, na którego Maciek niespodziewanie wpadał w kilku odcinkach. W "Skardze" grał również Rafał Zwierz, natomiast obecnie ten aktor jest prawnikiem w jednej z warszawskich kancelarii. Wpisz w Google, ja go tak znalazłem. Jest po trzydziestce, ale prawie nic się nie zmienił :)

rallycan

no to teraz tajemnica chłopca z plakatu rozwiązana, bo ni w ząb mi nie odpowiadał obrazowi zachowanemu w mojej pamięci. co do teraźniejszości Rafała Zwierza, ostatnio przeprowadziłam wnikliwe śledztwo i też do tego doszłam (ale mniej wnikliwe od Twojego chyba, bo wydawało mi się, że nie prawem a ekonomią się teraz nasz bohater zajmuje ;)). co więcej, nawet nie byłam świadoma, że ten aktor grał też w polsko- australijskiej produkcji "Dwa światy", którą niegdyś oglądałam ;D tajemnica sprzed lat rozwiązana! a teraz i plakatu! dzięki :)
pozostało mi już tylko czekanie na powtórki filmu, tudzież zlecenie zorganizowania prywatnego seansu filmu "Skarga", bo film wart ponoć obejrzenia :) także jakby jacyś chętni z Poznania na taki seans się znaleźli, to niech mnie zasilą w LEGALNYM napadzie na kino Malta, które oferuje możliwość zobaczenia starszych filmów na zamówienie :)

ps. wg mnie jednak trochę się zmienił- spoważniał, ale to chyba każdemu z biegiem lat przychodzi ;)

a dla pozostałych ciekawych osoby aktora na stronie: http://roninwarriors11.tripod.com/cast.html można przeczytać, że aktor pojawiał się też w innych zagranicznych produkcjach ("He has starred in a range of Polish productions as well as the German production Police Station, the Canadian production And the Violins Stopped Playing and the American production The Poachers") i przypomnieć sobie, jak wygląda :)
pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones