Halina Kowalska

7,9
3 992 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Halina Kowalska

Nie mogę się pozbierać po tym jak dowiedziałem się, że pani Halina Kowalska nie znalazła się w obsadzie Dylematu 5. Jako Śpiewaczka stworzyła niezapomniany duet, majstersztyk z Jerzym Turkiem w Alternatywy 4, efektowna, powściągliwa, nie mizdrząca się do widza i przy tym niezwykle śmieszna. Wielki niewykorzystany talent. Czym będzie ten film bez tych Aktorów i bez Janusza Gajosa. Przecież czekało się na każdą scenę z ich udziałem i nigdy się to nie nudziło. Prasa z szumem zapowiadała wstępnie ich udział w kontynuacji. Czyżby zrezygnowali po wycofaniu się dobrego reżysera Smarzowskiego i zaangażowaniu perfekcyjnie przeciętnego obecnego reżysera. Pisałem artykuł o Pani Kowalskiej i była zdecydowana zagrać, co prawda wahała się... Stanęła na nogi po ciężkim wypadku samochodowym. Dzięki wielkiemu samozaparciu jest dziś w pełni sił twórczych. Odbyłem z nią ciekawą rozmowę, jest piękną, mądrą stonowaną Kobietą i nie biegnie bezkrytycznie za karierą. Wygląda młodziej niż w czasach Alternarywy. Czym będzie ten nowy serial bez wspomnianych Aktorów? Jako teatrolog z wykształcenia, choć nie pracuję w zawodzie, zwróciłem uwagę na to, że jest polską aktorką, która najczęściej grała na scenie z Januszem Gajosem, ponad 10 razy najpierw w Łodzi, potem w teatrach warszawskich Komedia, Kwadrat i Na Woli. Nie wspominam teatru TV, np. świetne "Ich głowy" w reż. Dziewońskiego. Pozdrawiam serdecznie z nadzieją, że życiowa rola Pani Haliny jest jeszcze przed Nią.

henrykschick

Rzeczywiście wielka szkoda. Obawiam się, ze jak każdy sequel, Dylematu 5 nie tylko nie dorówna Alternatywom, ale wręcz zniesmaczy. Dobra obsada mogłaby jakoś zrekompensować brak Stanisława Barei. Wielka szkoda.
Czterdziestolatek 20 lat póżniej zniechęcił mnie po pierwszym odcinku, drugi obejrzałam jeszcze z rozpędu. Oby tak się nie stało z Dylematu. Ale bez Śpiewaczki to nie będzie to samo, kurka wodna.

henrykschick

No i masz już odpowiedź. Pani Halina chyba miała przeczucie co do wartości scenariusza Dylematu 5. Poza tym dzięki za ciekawe informacje.

henrykschick

Czym będzie?? po prostu gniotem. Gniotem będzie! :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones