PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=901}
7,6 108 243
oceny
7,6 10 1 108243
7,3 16
ocen krytyków
Nie lubię poniedziałku
powrót do forum filmu Nie lubię poniedziałku

nie nie

ocenił(a) film na 5

nie lubie poniedziałku jakiś taki nudnawy ten film

konrii_2

zgadzam się film jest wychwalany pod niebiosa a dla mnie to 5/10 wieje nudą...

YourBestTime

Gdyz film adresowany jest raczej do starszego pokolenia ktore wie jak to bylo .... mi sie podoba jest smieszny moze dlatego ze wiem jak bylo w tamtych czasach... jest dokladnym odzwierciedleniem owczesnego systemu.

konrii_2

Ja wcale nie znam czasów PRL-u, mimo to uważam, że ten film jest rewelacyjny. Może dlatego, że oglądałem go z tatą i opowiadał mi w trakcie, jak to kiedyś było. Jedna z najlepszych polskich komedii.
W ogóle nie rozumiem tych, którzy oczekiwali typowej komedyjki z głupkowatymi scenami, które mają być śmieszne.

ocenił(a) film na 10
NickError

Oglądałem już chyba z 20 razy i utwierdzam sie w przekonaniu, że film jest w swojej kategorii genialny, ponadczasowy, uniwesralny - nie powstydziłby sie takiego dzieła żaden kraj. Ten sam scenariusz równie dobrze mógłby zostać zaadaptowany w każdych warunkach, w kazdym kraju, w obojętnie jakich czasach (o co trudno byłoby w przypadku Barei). Szkoda że dziś w Polsce kręci się tylko denne komedyjki romantyczne, tudzież "filozofujące" produkcje panów od Lejdis i Testosteronu.
Niech ktos dzis napisze tak dopracowany scenariusz łączący historie tak wielu bohaterów w jedną całość; niech ktoś zgromadzi tylu dobrych aktorów.

ocenił(a) film na 9
valthemar

Dużo dobrych aktorów w jednym filmie; "Szabla od komendanta", albo "Prawo i pięść". Myślę, że gdyby nie 'Nie lubie...", Bareja nie nakręciłby Misia, Nie ma róży i Rozmów Kontrolowanych. Bo nawet Rejs ma inny styl.

użytkownik usunięty
Trabant601

"Rozmowy..." nakręcił Chęciński.

ocenił(a) film na 9

Faktycznie. To chyba było już po jego śmierci.

konrii_2

No tak, nudnawy bo co drugie słowo nie lecą k**** i ch****, jak to jest obecnie w polskich filmach. Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych polskich filmów. Obecnie powstające nie dorastają mu do pięt a ich twórcy powinni brać przykład od swoich poprzedników. Może wtedy powstałoby coś godngo obejrzenia.

ocenił(a) film na 10
aniakierzka

Film jest świetny (jeden z moich ulubionych), ale tak jak piszesz potrzeby widza się zmieniają. Najlepiej widać to w dzisiejszych kabaretach, które muszą być coraz bardziej prostackie...

ocenił(a) film na 10
konrii_2

Jak dla kogo, mnie się on bardzo podoba. Te stare komedie mają w sobie to "coś", czego brakuje dzisiejszym filmom, szczególnie tym mającym nas rzekomo rozśmieszyć.

Bazyl98

cóż uwielbiam stare polskie komedie...ale "Jak zachwyca, kiedy nie zachwyca"...początek niezły-sceny w bloku super....ale potem strasznie się wlecze-zwłaszcza sceny z Łazuką,które mnie drażnią...nie dooglądałam do końca.....,może rzeczywiście przeznaczony dla h widzów ,mających jednak ponad 30che :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones