PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=901}
7,6 108 203
oceny
7,6 10 1 108203
7,3 16
ocen krytyków
Nie lubię poniedziałku
powrót do forum filmu Nie lubię poniedziałku
weronikax25

Ojej, widzę, że musiałaś założyć nowy temat żeby podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Dlatego, więc ja wzorem belfra z gimnazjum, którego nie satysfakcjonuje odpowiedź: "fajna była", na pytanie: "Jak ci się Weroniko książka podobała", zapytam:
-Co masz na myśli mówiąc słaby na tamte czasy?
Czy nie podobał ci się przesłodzony obraz Warszawy? Czy różnie smaczki pokazujące absurdy tamtych czasów były zbyt delikatne? Pamiętasz o cenzurze? Może Weroniko byłaś już świadomym stworzeniem w roku, jakim toczy się film i odnosisz się bezpośrednio do nich?

ocenił(a) film na 8
sowacx

Jak na tamte czasy to film jest moim zdaniem świetny, ale wychowani na gównianych amerykańskich komediach o nastolatkach ludzie mogą uznac ten film za kiepski, co zrobić.

ocenił(a) film na 8
Shade83

dla mnie od lat kino łatwe, lekkie i przyjemne ....nie ma jak to treblinki :):)..... film jak na tamte czasy niezły - tym bardziej piętnujący system ...pracę zaczynamy od piwa :):)

ocenił(a) film na 5
Shade83

Ty oczywiscie jestes PRO i tylko twoje zdanie sie liczy. Wez porownaj taki film do misia , wielkiego szu , konsula itp ,i wtedy powiedz ze mis ma 10/10 i nie lubie poniedzialku tez ma 10/10 .

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Kto jest PRO ja? wyraziłem tylko swoje zdanie, ty zapewne jesteś studentką szkoły filmowej i wszystko wiesz lepiej, pisząc wiele motywów na siłę co masz konkretnie na myśli?Oszukać przeznaczenie 10/10 a jak dla mnie ten film to mocno stary kotlet z masą motywów na siłę i co ty na to?

ocenił(a) film na 8
Shade83

oj tam ...nie kłóćcie się ...film niezły i tyle :)

ocenił(a) film na 7
weronikax25

Nie ma co porównywać z Bareją z lat 70. inne czasy, inna cenzura. Zobacz "Małżeństwo z rozsądku", naprawdę tam aluzji do ówczesnych absurdów jest niewiele i w porównaniu do tego dzieła Barei to film Chmielewskiego jest niczym "w oparach absurdu".

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Jakie motywy masz konkretnie na myśli? Dziennik telewizyjny, gdzie mówią o robotnikach walczących z suszą pod obraz takowych pijących piwo jest chyba bezbłędny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones