PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=901}
7,6 108 240
ocen
7,6 10 1 108240
7,3 16
ocen krytyków
Nie lubię poniedziałku
powrót do forum filmu Nie lubię poniedziałku

Nawet jako dzieciak żyłem w nieświadomości że to Bareja reżyserował. Dopiero po 1989 dowiedziałem sie prawdy :)

Jordan66

Nie rozumiem. Czyli Bareja jednak maczał palce w tym filmie?

cromag4

Nie Bareja nie ma nic z tym filmem wspólnego.Mało tego ten film wyprzedza główny nurt kariery tego świetnego reżysera,gdyż pierwszy film/Poszukiwany poszukiwana/gdzie Stanisław bareja objawia się jako I prześmiewca PRL-u,powstał w 1972 roku.

Jordan66

Najbardziej barejowskim z niebarejowskich filmów są "Rozmowy kontrolowane". Nie spotkałem jeszcze człowieka, który wie, że to Chęciński nakręcił ten film. Większość ludzi myśli, że to Bareja! A on już przecież od 4 lat nie żył...

Muflon_2

Bo w "Rozmowach kontrolowanych" nie bez znaczenia był scenariusz Tyma.

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Fajny film,choc Bareja byl lepszy.Ten film ma jeszcze w sobie jakas niewinnosc i nie jest jeszcze tak mocno sarkastyczny jak rzeczy Bareji.

Choc elementy uzywane potem przez Bareje juz tu sa-na przyklad ta sloneczna Warszawa.
Nawet jak sie urodziles za komuny po tych filmach,mozesz pamietac kolejki ale zapomnisz,ze i zimy wtedy byly bardziej mrozne jak teraz:)

W sumie jest to film nastalgiczny i pomimo krytycyzmu i naigrywania sie-pokazuje tamten czas w bardzo ladny i sentymentalny sposob.
I w sumie nie byly to wylacznie zle czasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones